Розбираємо по поличках: що таке пайові інвестиції

У наші дні люди шукають можливості вигідно розмістити інвестиції. Багато звертають увагу на пайові інвестиційні фонди (ПІФ).

Все, що необхідно знати про закон про тендери

На даний момент в Україні діє Закон "Про державні закупівлі", до сфери регламентації якого відносяться тендери. Ми проаналізували Закон про тендери і виділили основну інформацію в ньому.

Як виграти державний тендер

Раніше існування корупційних схем, тепер конкурсні торги - поле для конструктивної і конкурентної боротьби, де перемагає найсильніший. Чи реально в сучасних умови виграти державний тендер і що для цього потрібно?

Все про тендери

Сфера тендерних закупівель розвивається дуже стрімко. Що необхідно знати, щоб спробувати свої сили в участі в тендері? Ми підготували статтю "Все про тендери", в якій виділили топ-5 ключових моментів для кожного постачальника

ІТ тендери: закупівлі в сфері інформаційних технологій

Участь в тендері представляє відмінну можливість для бізнесу вийти на новий рівень. Останнім часом особливо актуальними стали закупівлі в сфері інформаційних технологій. Але як же виграти ит тендери і укласти багатообіцяючий контракт?

Недосконале законодавство: що принесла Україні судова реформа?

30 вересня 2016 року набули чинності прийняті Верховною Радою України 2 серпня 2016 року зміни в законодавство, які в суспільстві і в юридичному середовищі охрестили «Судової реформою»

Супровід участі польських компаній в українських закупівлях

Ваша компанія прагне вийти на міжнародну арену і додати нові ринки на карту реалізації Вашої продукції або послуг? Тоді для Вас перспективним шляхом досягнення мети стане участь в державних закупівлях на території України.

Реєстрація фірм, філій та представництв польських компаній

Багато польських компанії все частіше реєструють філії компаній на території України, прагнучи розширити ринок збуту своєї продукції, а також послуг. Але реєстрація представництва іноземної компанії в Україні має свої нюанси, розібратися в яких найчастіше досить важко.

Зміна засновників та інші зміни в установчих документах: процедура в 2016

Зміна складу засновників (вони ж - учасники) ТОВ - досить часто виникає ситуація, з якою стикаються багато власників бізнесу.

Ліквідація і продаж компаній в Україні - швидке рішення Вашої проблеми

Багато хто з нас стикався з ситуацією, коли раніше успішний і прибутковий бізнес, перестає приносити бажаний дохід, а то і зовсім стає збитковим.

Реєстрація підприємств з іноземними інвестиціями

Виходячи на міжнародний ринок, багато підприємців з цікавістю розглядають Україну як країну для реєстрації свого бізнесу і інвестицій.

Перевірка контрагентів перед укладенням угод: попереджений - значить озброєний

Щодня сотні дрібних і середніх компаній піддаються малоприємним позаплановим перевіркам фіскальних органів. При цьому підприємство може бути абсолютно ні в чому не винне, часом досить одного разу спрацюватися з "недобросовісним" партнером.

Банкрутство підприємства: вирок чи розумний вихід?

Більшість підприємців негативно сприймають таке поняття, як банкрутство. Є думка, що це повний крах для бізнеса і його володаря. У нас є аргументи проти цього стереотипу.  

Зміни порядку надання інформації про державну реєстрацію речових прав та їх обтяжень

25 листопада 2014 р. набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів». Зазначеним Законом крім іншого було внесено зміни до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». А саме змінилися умови щодо надання інформації про державну реєстрацію прав та їх обтяжень з Державного реєстру прав.

До питання про визначення корпоративного права (частина 2)

Продовжуючи розгляд поняття корпоративного права, треба зазначити, що вчений КашанінаТ. В. визначає корпоративне право як систему правил поведінки, які розроблені в організації, заснованої на об'єднанні осіб і капіталів, виражають волю її колективу і регулюютьрізні сторони діяльності даної організації.

До питання про визначення корпоративного права

Постановка проблеми. В розвитку світової економічної системи все чіткіше та об’ємніше проявляються процеси глобалізації. Слід зазначити, що глобальні процеси та проблеми проявляються на локальному рівні, які пов’язані з процесами на рівні локальних одиниць, що є вираженням глокальності, тобто безпосереднього включення регіонів, районів та суб’єктів господарювання в глобальні процеси.

Ліквідація та банкрутство підприємств в Україні

Ліквідація підприємства - припинення його діяльності , яке супроводжується зняттям з податкового обліку та виключенням з Єдиного державного реєстру юридичних осіб .

Податкові консультації, податкові суперечки в Україні

Досить часто податкова служба безпідставно відмовляє в задоволенні поданої фізичною особою - підприємцем або юридичною особою скарги . Тоді ми згадуємо про те , що податкові спори зобов'язані розглядати окружні адміністративні суди , до яких слід звертатися з адміністративним позовом.

Реєстрація підприємств, ТОВ, ПП

Розглядаючи питання реєстрації підприємства з точки зору ведення господарської діяльності та режимів оподаткування , можна зробити висновки , що будь-які форми підприємств по законодавству України - абсолютно рівні.

З ким працювати: з юристом або юридичною фірмою?

У минулі часи в газетах часто можна було прочитати оголошення про те , що підприємству для роботи потрібно юрист. Сьогодні подібні оголошення зустрічаються і в інтернеті. Юрист професіонал має досвід роботи здатний вирішити безліч проблем , які часто виникають в процесі заняття бізнесом. Варто зауважити , що хороші професіонали на вагу золота , оскільки їх дуже мало.

У яких ситуаціях не обійтися без податкового юриста?

Ведення обліку і складення звітності входить в обов'язки бухгалтера . Підтвердити її достовірність зобов'язаний аудитор . Виправити помилки, допущені першим , і пропущені другим зобов'язаний податковий юрист.

Порядок ліквідації підприємства в Україні від А до Я

Досить часто юридичні особи, які займаються підприємництвом , з тих чи інших причин стикаються з необхідністю припинення своєї роботи , ця процедура досить тривала , тому що порядок ліквідації підприємства передбачає собою велику кількість складних процесів , в яких задіяні практично всі органи , пов'язаний з цим видом діяльності. Для того , щоб ліквідація підприємства зайняла мінімум часу , необхідно дотримуватися передбаченого законодавством алгоритму дій .

Ліквідація підприємства на добровільних засадах

Ліквідація підприємства за рішенням власника можлива тільки за умови повного погашення заборгованості організації, якщо така була . При чому повного розрахунку підлягають не тільки державні рахунки , але і заборгованість підприємства перед клієнтами. Процес ліквідації починається з моменту прийняття рішення співзасновниками та складання рішення про ліквідацію у вигляді протоколу засідання. Не дивлячись на уявну простоту всієї процедури, вона може займати досить багато часу, починаючи від 2 місяців і більше. В основному етапи всіх видів ліквідації схожі між собою.

Ліквідація державного підприємства

Державні підприємства можуть мати різну спрямованість від виробництва та продажу товарів , до надання послуг у різних сферах життя. Установчим документом такого виду підприємств є статут , керівництво в державних організаціях надано адміністрації , на чолі якої може знаходитися тільки одна людина.

Ліквідація комунального підприємства

Українським законодавством передбачено такий процес як ліквідація комунального підприємства, передумовою для прийняття такого рішення зазвичай служить припинення яких або робіт таких компаній. Але на ділі багато власників комунальних підприємств не обтяжують себе цим трудомістким процесом і залишають свої компанії існувати на папері, при цьому повністю припинивши їх роботу. Для ліквідації комунальних підприємств існує певний алгоритм дій.

Звільнення та виплати при ліквідації підприємства

Під час припинення діяльності організації досить гостро стає таке питання як звільнення при ліквідації підприємства, цей процес має свій встановлений законодавством порядок виконання. Перше, що повинен зробити керівник, який планує ліквідацію підприємства, це попередити профспілка про прийдешнє звільнення своїх співробітників, при чому таке повідомлення має бути зроблено не пізніше ніж за 3месяца до ліквідації.

Ліквідація фізичного об'єкта підприємницької діяльності

Такий процес як ліквідація СПД, як, власне кажучи, і ліквідація інших видів підприємств, займає досить багато часу. Рішення про ліквідацію фізичних об'єктів підприємницької діяльності може бути прийнято з різних причин, це може бути бажання повністю припинити діяльність, або ж бажання переходу на іншу систему оподаткування. Цей процес включає в себе велику кількість необхідних і передбачених законодавством процедур, що припускають собою збір документації та надання її в різні державні органи та фонди.

Реєстрація підприємства в Україні

На сьогоднішній день існує можливість реєстрації підприємств в наступних правових статусах : ПП (приватне підприємство), ТОВ ( товариство з обмеженою відповідальністю ), а також акціонерні товариства закритого і відкритого типів ( ЗАТ і ВАТ). Реєстрація підприємства в Україні процедура досить складна і займає досить тривалий час.

Тонкощі в реєстрації ТОВ

Реєстрація ТОВ в Україні явище досить часте, так як саме цей правовий статус юридичної особи є найбільш зручним і безпечним для його засновників у фінансовому плані, і при цьому дає широкі можливості для розвитку бізнесу.

Порядок реєстрації ПП в Україні

Для того щоб безперешкодно здійснювати свою діяльність, кожен підприємець зобов'язаний зареєструватися за місцем свого проживання. Реєстрація ПП в Україні проходить порівняно просто, все, що потрібно від заявника, це підготувати всі необхідні документи, а їх в цьому випадку потрібно не так вже багато.

Державна реєстрація фізичних осіб-підприємців

Реєстрація ФОП ( фізичних осіб- підприємців) здійснюється виключно за адресою їх прописки, в органі державної реєстрації за місцем проживання. Реєстрація ФОП в Україні передбачає собою не тільки процес, що дозволяє підприємцю законно здійснювати свою діяльність, але і присвоєння громадянину країни статусу фізичної особи. Тобто продати або передати кому-небудь права власності на свій бізнес неможливо.

Політична партія, тонкощі реєстрації

Реєстрація політичної партії в Україні, процес проведення, якого чітко встановлено в законодавстві. На відміну від реєстрації юридичних та фізичних осіб, реєстрація політичних партій здійснюється міністерством юстицій.

Закриття ПП в Дніпропетровську в 2013 році - ціна, порядок ліквідації ПП

На сьогоднішній день процедура закриття ПП в Україні досить складна і тривала. І хоча останнім часом законодавець намагається зробити її більш простий , приватному підприємцю не вдасться уникнути перевірок податкової інспекції та пенсійного фонду. У випадку якщо він не має заборгованості перед державними органами і претензій з боку кредиторів , то можна розраховувати , що закриття ПП пройде протягом шести місяців.

Вирішення проблем у сфері оподаткування

Податкова система в Україні - це сукупність загальнодержавних і місцевих податків, а також зборів, що справляються в порядку, встановленому Податковим Кодексом. На сьогоднішній день вона недосконала і суперечлива, через що навіть фахівці з величезним досвідом і податкові консультанти без детального вивчення законодавства та роз'яснень деяких питань офіційними органами утрудняються відразу відповісти на поставлені питання. Прийняття Податкового кодексу складності не зняло, а скоріше посилило їх.

Закриття СПД (суб'єкта підприємницької діяльності)

Створення і діяльність СПД в Україні регулюється нормами Цивільного кодексу України і деякими спеціальними законами. Законодавство не дає однозначного визначення цього поняття, але в Законі України «Про підприємництво» записано, що суб'єктом підприємницької діяльності є фізична або юридична особа, легітимно здійснює підприємницьку діяльність.

Судові податкові спори в Україні

Нечіткість податкового законодавства, а також суперечливість його трактування як податковими органами, так і судами, створюють для платників податків складні ситуації, в яких без ради професіонала не обійтися. Оподаткування в Україні з 2011 року регулюється Податковим Кодексом, але і це не спростило ситуацію, а скоріше мало зворотну дію.

Що таке виплата на підприємстві

Виплата на підприємстві - це винагорода, яку роботодавець виплачує своєму працівникові за виконану роботу.

Зберігання та знищення документів

Будь-яка організація, незалежно від того, яким видом діяльності вона займається, який обсяг її виробництва і яка чисельність штату, обов'язково зіткнеться з вимогами законодавства про документальне оформлення трудових відносин та фінансово -господарських операцій. Це положення обумовлюється не тільки необхідністю впорядковувати виробничий процес, а й вимогою забезпечити можливість здійснення державного контролю над діяльністю господарюючих суб'єктів.

Зміна юридичної адреси ТОВ

Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ ) - це господарське товариство , яке засноване однією або кількома юридичними (та / або фізичними ) особами ; його статутний капітал поділений на частки ; учасники товариства за його зобов'язаннями не відповідають і несуть ризик збитків тільки в межах вартості своєї частки .

Процедура самоліквідації ТОВ в Україні

Ліквідація підприємства в Україні може проходити кількома способами. Проте жоден з них не можна здійснити в короткі терміни. Юридична компанія « Правое дело » надає широкий спектр послуг, один з напрямків нашої діяльності - це ліквідація ТОВ. Ми можемо допомогти Вам самостійно ліквідувати підприємство або ж Ви можете скористатися послугами нашої компанії по ліквідації ТОВ. Процес ліквідації набагато тривалішим і складніше, ніж реєстрація ТОВ, скориставшись нашими послугами, Ви заощадите нерви і час.

Як відкрити ЧП в Дніпропетровську

Реєструвати ПП самостійно залишається досить складно, тому для того, щоб швидко і успішно відкрити свій бізнес, зверніться до професіоналів.

Все про статутний фонд підприємства (Україна, 2013)

Стати засновниками фірми можуть як юридичні, так і фізичні особи, резиденти та нерезиденти, міжнародні організації та особи без громадянства